8 maja w Kole odbył się turniej półfinałowy Mistrzostw Wielkopolski w Mini Siatkówce Kinder 2022. W kategorii trójek w gronie 15 startujących zespołów  dobrze zaprezentowały się uczennice klasy sportowej VIa: Nadia Gościmska, Oliwia Janowska, Jagoda Dutkiewicz i Emilia Listopad, reprezentujące Uczniowski  Klub Sportowy ,,OLIMP” działający przy SSP6  Września.

W grupie eliminacyjnej nasze siatkarki prowadzone przez trenera Przemysława Motyla zajęły 2 miejsce i  awansowały do grupy sześciu zespołów walczących o finał tych rozgrywek. W finale tego turnieju przegrały 0:2 z Gostyniem i 1:2 z Kołem a wygrały 2:1 z Wronkami. Ostatecznie  nasz zespół zajął VIII miejsce w turnieju, czyli tuż za sześcioma zespołami , które awansowały do finałowego turnieju Mistrzostw Wielkopolski  w Mini Siatkówce.