W piątek 7 października dzieci z klasy 3b oraz 3d uczęszczające do świetlicy odwiedziły pieski we wrzesińskim schronisku. Wizyta była poprzedzona zbiórką żywności, koców, zabawek. Uczniowie bardzo chętnie przyłączyli się do naszej akcji „Paczka dla psiaczka”.

Po zakończeniu drugiej lekcji wzięliśmy podarunki i wyruszyliśmy. Pogoda dopisała, humory również. Po dotarciu do celu zostaliśmy powitani przez szczekanie psiaków, które dobiegało do nas już z daleka. Czekała na nas również Pani, która najpierw pokazała nam pomieszczenia, w których przebywają pieski, a następnie opowiedziała o funkcjonowaniu schroniska i udzieliła odpowiedzi na wszystkie pytania uczniów. W schronisku przebywa około 20 pięknych psiaków. To miejsce, gdzie każdy z nich ma ciepły kąt i pełną miskę.

Dzieci bardzo emocjonalnie reagowały na widok piesków.

       

To była ważna lekcja, która uczy wrażliwości, miłości i szacunku oraz przyjaznego stosunku do wszystkich zwierząt: tych, które są w naszych domach i tych, dla których domem jest niestety schronisko.

Wracając wymienialiśmy wrażenia z pobytu w schronisku i jednogłośnie stwierdziliśmy, że nie była to nasza ostatnia wizyta i na pewno jeszcze tu wrócimy!

„Uratowanie jednego psa nie zmieni całego świata, ale dla tego jednego psa zmieni się cały świat”