Z dwudniową wizytą we Wrześni przebywał burmistrz partnerskiego miasta Garbsen – Claudio Provenzano wraz z towarzyszącymi mu osobami. Oprócz rozmów z przedstawicielami władz naszego miasta odwiedził także Muzeum Regionalne im. Dzieci Wrzesińskich i fabrykę Volkswagena.

W sobotę 8 października w towarzystwie włodarzy naszego miasta złożył wizytę w naszej szkole. Odwiedził pracownię Code for Green oraz nowoczesną pracownię będącą częścią Centrum Edukacji Ekologicznej, w której uczniowie i uczennice klasy 3b pod czujnym okiem wychowawczyni pani Oliwii Zacholskiej oraz pani Izabeli Przybysz wybrali się w podróż kosmiczną, podczas której mogli wykorzystać swoją wiedzę i umiejętności związane z… programowaniem!

 

Dzieci podczas zabawy z „Robotem Izabelą” poznały odpowiedź na pytanie: Co to jest instrukcja? W podgrupach przy użyciu iPadów wskazywały zaprogramowane urządzenia dnia codziennego. Uczestnicy mogli także sprawdzić swoje umiejętności z zakresu kodowania. Ogromną frajdę sprawiło dzieciom poznawanie ukrytych funkcji samej sali, m.in. obsługa panelu dotykowego. Ostatnią częścią spotkania było poznanie historii Scottiego, głównego bohatera gry edukacyjnej z elementami programowania.

Burmistrz Garbsen zwiedził także salę gimnastyczną i ogród Centrum Edukacji Ekologicznej, w którym uczniowie klasy 6c rozwiązywali zagadki, rozszyfrowywali hasła, odpowiadali na pytania z różnych dziedzin takich jak chemia, fizyka, biologia, a nawet matematyka, poszukując odpowiedzi wśród pomocy naukowych znajdujących się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej.

Zarówno pracownia jaki i ogród wzbudziły duże zainteresowanie i uznanie gości. Spotkanie było nie tylko okazją do wymiany spostrzeżeń dotyczących systemów edukacyjnych w obu państwach, ale również umocnieniem więzi na płaszczyźnie współpracy między SSP6 a szkołą partnerską – IGS Garbsen.