W  maju 2022 roku w SSP6 we Wrześni odbył się Tydzień Aktywności Fizycznej.

Celem tego przedsięwzięcia było promowanie aktywności fizycznej jako niezastąpionej formy prawidłowego rozwoju dzieci i młodzieży, zachęcenie wszystkich do aktywnego trybu życia nie tylko przez tydzień ale przez cały rok oraz promowanie talentów szkolnych. Tydzień ten obfitował w szereg działań prozdrowotnych, w które została zaangażowana cała społeczność szkolna od zerówek po klasy ósme. Przygotowano szeroką ofertę zadań dla wszystkich uczniów. W grupach nauczania początkowego zorganizowano gry i zabawy ruchowe na świeżym powietrzu, wyścigi rzędów, zabawy z chustą animacyjną oraz sprawnościowe tory przeszkód. W klasach starszych odbył się spacer edukacyjną ścieżką zdrowotną, konkursy biegowe, skocznościowe.

Przy dźwiękach skocznych melodii dzieci ćwiczyły proste układy taneczno–ruchowe oraz uczyły się podstawowych kroków i figur poloneza. Uczniowie brali udział we wspólnym aerobiku na hali gimnastycznej. Wszystkie klasy przygotowywały plakaty o tematyce sportowej, które ozdabiały salę gimnastyczną. Każdy mógł sprawdzić swoją celność w rzutach do kosza. Warto dodać także, że w ciągu całego tygodnia, na lekcjach wychowania fizycznego odbywały się między klasami turnieje, m.in. piłki nożnej i koszykowej chłopców oraz pokaz talentów gimnastycznych i akrobatycznych dziewcząt.

Cały tydzień tak aktywnie spędzony to duża dawka zdrowia dla wszystkich naszych uczniów, dużo uśmiechu i dobrej zabawy oraz sportowego zaangażowania i walki fair play.

Tydzień Aktywności Fizycznej był wyjątkowy i udowodnił jak ważną rolę w życiu człowieka odgrywa sport. Uczniowie z niecierpliwością czekają na kolejne takie akcje i z chęcią wezmą w nich udział, jeżeli nie jako uczestnik, to jako zagrzewający do walki zawodników kibic.