Dzień Dziecka w naszej szkole miał charakter rozrywkowo-sportowy.

Ta druga część przebiegała pod hasłem „Sprawdź swoją sprawność”. Uczniowie mogli wziąć udział w takich konkurencjach jak rzuty do kosza, skoki przez skakankę, limbo, żołnierski wyścig z czasem – tor zwinnościowy, rzuty piłką do celu, slalom w worku, strzały na bramkę po slalomie (unihokej) przejście równoważne z obciążeniem głowy, kozłowanie piłki z zawiązanymi oczyma, kręcenie hula-hop na czas. W tych konkurencjach brali udział uczniowie klas IV-VIII. Finałem zabawy było  przeciąganie liny.

     

W stołówce szkolnej uczniowie mieli możliwość wzięcia udziału w spotkaniu z Mateuszem Kasprzykiem autorem książki „Magią i odwagą” – powieści fantasy, której premiera odbyła się właśnie 1 czerwca w naszej szkole.

 

Największym zainteresowaniem cieszyło się jednak karaoke. Uczniowie wszystkich klas od III do VIII mieli okazję sprawdzić swoje umiejętności wokalne śpiewając wybrane przez siebie utwory. Propozycje były najróżniejsze. Zdecydowanie brylowały jednak utwory śpiewane przez Sanah. Każdy z wykonawców otrzymywał „Dyplom Uznania za kreatywny występ wokalny”.

              

W Dniu Dziecka życzenia wszystkim uczniom w imieniu dyrekcji, nauczycieli i rady rodziców złożył dyrektor Dariusz Andrzejewski. Rada rodziców zadbała o słodkie prezenty dla wszystkich uczniów naszej szkoły.

Efektem Dnia Dziecka są także kolorowe plakaty wykonane przez uczniów, zdobiące szkole gazetki i korytarze. Motywem przewodnim prac plastycznych było przesłanie: „Dzieckiem być…”