21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Cała społeczność szkolna wzięła udział w wiosennym pokazie mody, podczas którego klasy IV–VI prezentowały ekologiczne stroje, natomiast uczniowie klas VII-VIII zaprezentowali ekologiczne nakrycia głowy. Młodzież wspaniale poradziła sobie na wybiegu i z wielką gracją poruszała się na czerwonym dywanie. Projekty ubrań i nakryć głowy wzbudziły zachwyt jury, które w kategorii na najlepszy strój ekologiczny wyłoniło następujących zwycięzców:

W klasach IV:

I miejsce – IVc

II miejsce – IVs

III miejsce – IVb

W klasach V:

I miejsce – Vb

II miejsce – Va

III miejsce – Vd

W klasach VI:

I miejsce – VIa

II miejsce – VIb

III miejsce – VId

W kategorii na najpiękniejsze ekologicznie nakrycie głowy wyniki prezentują się następująco:

I miejsce – VIIId

II miejsce – VIIIc

III miejsce – VIIIe

Wyróżnienia otrzymały także klasy: VIIa oraz VIIIs.

W ramach obchodów Dnia Wiosny został także przeprowadzony konkurs na ekologiczną marzannę w klasach IV–VIII. Oto podsumowanie wyników w tej kategorii:

W klasach czwartych wygrała marzanna autorstwa uczniów klasy IVd, w klasach V zwyciężyła praca klasy Ve, w klasach VI wygrała marzanna wykonana przez klasę VIc, a w najstarszych klasach nagrodę otrzymali uczniowie klasy VIIb.

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego pragną wyrazić swoje podziękowanie wszystkim uczniom za tak ogromne zaangażowanie, za kreatywność i za efektywną pracę zespołową; a wychowawcom klas dziękujemy za pomoc i wsparcie swoich podopiecznych podczas tworzenia prac konkursowych.

Dziękujemy także uczennicy klasy IVc – Emilii Pechman za wspaniały występ wokalny w języku włoskim, który umilił czas uczniom podczas obrad jury.

Gratulujemy!

Oto fotorelacja z przebiegu Pierwszego Dnia Wiosny w naszej szkole.

 

Opiekunowie SU:

Łucja Stencel, Manuela Pilarska-Biegańska, Małgorzata Waszak-Nowakowska i Marta Kupis