We wtorek 25 kwietnia br. na stadionie lekkoatletycznym w Nekli odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Czwórboju Lekkoatletycznym dziewcząt i chłopców.

W zawodach tego typu szkołę reprezentuje 6 zawodników i 6 zawodniczek, obowiązkowo startujących we wszystkich konkurencjach. Rozgrywki polegają na przeprowadzeniu – zgodnie z nazwą – czterech konkurencji lekkoatletycznych: biegu na 60 m ze startu niskiego, rzutu piłeczką palantową na odległość, skoku w dal na odległość lub skoku wzwyż oraz biegu długiego – 600 m dziewcząt i 1000m chłopców.

Po zakończeniu wszystkich konkurencji wyniki każdego zawodnika przeliczane są na punkty według tabel lekkoatletycznych i dodawane do siebie. Pięć najwyższych wyników składa się na klasyfikację końcową zespołu.

Dziewczęta reprezentujące naszą szkołę: Zofia Jurkiewicz Vc, Zuzanna Łopatka Vd, Maja Tabaka Vd, Weronika Majchrzak VIa, Maja Musielak VIa i Pola Wojciechowska VIIb, pobiły kilka swoich rekordów życiowych i zajmując II miejsce wywalczyły srebrne medale. Chłopcy w tych zawodach zajęli piąte miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów sportowych!