Obchody tego dnia w naszej szkole były okazją do przypomnienia uczniom o znaczeniu pszczół w środowisku i przy produkcji miodu.

Z tej okazji 22 maja gościliśmy u nas właścicieli @ Pasieki Trzmiel. Państwo Trzmiel odwiedzili naszą szkołę i przeprowadzili warsztaty, dzięki którym uczniowie poznali pracę pszczelarza oraz świat pszczół. Dowiedzieli się także o zdrowotnych właściwościach produktów pszczelich. Nasi goście zapoznali uczniów z hodowlą pszczół i zaprezentowali sprzęt pszczelarski.

Było to kolejne, bardzo wyjątkowe spotkanie, ponieważ właściciele pasieki przywieźli ze sobą zakupiony ul, na który Samorząd Uczniowski naszej szkoły przeprowadził zbiórkę pieniędzy wśród społeczności szkolnej. Uczniowie uroczyście sami go rozpakowali a następnie ozdobili i podpisali. Ul sfinansowany przez naszą szkołę umieszczony zostanie w ogrodzie państwa Trzmiel we Wrześni przy ulicy Kosynierów i już niedługo wprowadzi się do niego pszczela rodzina.

Dziękujemy naszym uczniom i ich rodzicom za wkład jaki wnieśli dla ochrony tych pożytecznych owadów.

Współpracę z @ Pasieką Trzmiel zainicjowali nauczyciele bibliotekarze szkoły wspólnie z Filią nr 1 Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy we Wrześni.