Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek przypada 5 listopada.  W naszej szkole z inicjatywy Mariki Szentner, przewodniczącej Szkolnego Samorządu Uczniowskiego obchodziliśmy go  w poniedziałek 6 listopada.

Chętni uczniowie  mogli się przebrać za swoją ulubioną postać. Na korytarzu szkolnym można było spotkać bajkowych i filmowych bohaterów np. księżniczki, piratów, Czerwonego Kapturka, Barbie i wiele innych barwnych postaci. Osoby przebrane były zwolnione z odpowiedzi ustnych na wszystkich przedmiotach. Przeniesienie naszych uczniów w świat bajek sprawiło wszystkim dużo radości.

Święto to jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych. Jego celem jest zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw.