Od 8 do 12 kwietnia szkolne korytarze ozdobione były kolorowymi plakatami, na których widniały hasła dotyczące zdrowego stylu życia, odżywiania oraz walki z uzależnieniami. Dodatkowo, na szkolnych oknach wisiały ozdoby przypominające pajęczą sieć, w której wplątane były symbole uzależnień. Taka interpretacja doskonale oddawała trudność i zawiłość procesu wyjścia z nałogu, ukazując go jako złożone i często niełatwe wyzwanie. Te symboliczne ozdoby nie tylko przyciągały uwagę, ale również skłaniały do refleksji nad szkodliwymi nawykami i zachęcały do podejmowania działań mających na celu ich przezwyciężenie. Dzięki nim przestrzeń szkolna stawała się miejscem otwartym na dialog i wsparcie w walce z nałogami.

Tydzień rozpoczął Festiwal Zdrowia, który był prawdziwym świętem aktywności fizycznej i umysłowej dla klas szóstych. Reprezentanci zespołów klasowych rywalizowali w różnorodnych zadaniach, sprawdzając swoje umiejętności zarówno fizyczne, jak i intelektualne.

Cała społeczność szkolna wzięła również udział w happeningu prozdrowotnym podczas poniedziałkowych przerw. Uczniowie z transparentami w ręku i motywującymi hasłami przemierzali szkolne boisko. Każdy mógł dołączyć do marszu, podczas którego promowano aktywny tryb życia i potrzebę dbałości o zdrowie.

Niezwykle radosnym elementem Tygodnia Zdrowia były aktywne przerwy na świeżym powietrzu. Uczniowie na boisku szkolnym w rytm ulubionych piosenek ćwiczyli i bawili się, czerpiąc radość z poruszania się na świeżym powietrzu. Te chwile były pełne energii i uśmiechu. Dzięki nim przerwy stały się nie tylko czasem na odpoczynek, ale także okazją do ruchu i integracji, co wspierało zdrowy styl życia oraz pozytywny nastrój wśród uczniów.

Nie zapominając o trosce o zdrowie fizyczne, szkolna przychodnia lekarska otwierała swoje drzwi, zapewniając uczniom możliwość nauki podstawowych umiejętności medycznych oraz profilaktycznych badań. Każdego dnia tygodnia oferowano różnorodne działania, począwszy od nauki udzielania pierwszej pomocy, przez pomiar ciśnienia, po spalanie kalorii na rowerku stacjonarnym i badanie wzroku. Dzięki temu uczniowie mogli aktywnie zaangażować się w opiekę nad własnym zdrowiem i zrozumieć jego znaczenie.

Dodatkowo, Tydzień Zdrowia był okazją do pogłębienia wiedzy na temat zdrowego stylu życia i radzenia sobie z różnymi wyzwaniami. Warsztaty prowadzone przez specjalistów, takich jak przedstawiciel Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej we Wrześni, psycholog i pedagog szkolny, pozwoliły uczniom zdobyć cenne informacje i umiejętności dotyczące m.in. szkodliwości palenia papierosów, zagrożeń ze strony kleszczy, czy technik radzenia sobie ze stresem.

Co więcej, uczniowie za swoje zaangażowanie i aktywność otrzymywali różnego rodzaju nagrody, które dodatkowo zachęcały ich do dalszej pracy nad własnym zdrowiem i aktywnym stylem życia. Wśród nich znalazły się świeże jabłka – symbol zdrowego odżywiania, które nie tylko smakowały wyśmienicie, ale również przypominały o korzyściach płynących ze spożywania świeżych owoców i warzyw. Ponadto, uczniowie otrzymywali specjalne naklejki o nazwie „Dzielny Pacjent”, które nie tylko były dowodem ich zaangażowania, ale także motywowały do dalszych działań. Niezwykle popularne były również „recepty ze śmiesznym przesłaniem”, które zawierały wesołe i inspirujące komunikaty, dodając radości i uśmiechu do codziennych działań związanych z dbaniem o zdrowie.

W efekcie, Tydzień Zdrowia nie tylko był czasem zabawy i rywalizacji, ale przede wszystkim okazją do budowania świadomości zdrowotnej i rozwijania umiejętności, które będą służyć uczniom przez całe życie.