28 marca w świetlicy szkolnej na parterze odbył się już po raz drugi Piknik Mleczny, w którym udział wzięli uczniowie klas: 2d, 3a, 3b, 3c, 3d, 3e wraz z wychowawcami.  

   

Wydarzenie zostało zorganizowane przez opiekunów świetlicy przy wsparciu Wrzesińskiej Spółdzielni Mleczarskiej, która podobnie jak w poprzednim roku dostarczyła bogaty asortyment mlecznych produktów: mleko, maślanki, kefiry, śmietanę, twarożki, serki. 

Świetlica szkolna na ten dzień przemieniła się w miejsce, w którym królowały lokalne dary natury. Każda z klas przygotowała swoje stanowisko degustacyjne, na którym prezentowała przygotowane przekąski z wykorzystaniem określonego produktu mlecznego. Na stołach gościły rozmaite smakołyki, takie jak: szaszłyki owocowe, naleśniki z serkiem, wafle z serkiem, ziemniaki z gzikiem, jogurty i smoothie z maślanki, mleka oraz kefiru. Dodatkowo uczniowie zaprezentowali także kreatywne kanapki, które zachwycały nie tylko smakiem, ale również wyglądem. 

           

Przygotowanie atrakcyjnych przekąsek stało się wyzwaniem, które uczniowie podjęli z zaangażowaniem i pomysłowością. Stoiska z przysmakami prezentowały się niezwykle kolorowo i apetycznie, a każde z nich było pełne kulinarnych niespodzianek. Uczniowie mogli delektować się smakami, odwiedzając przygotowane przez kolegów i koleżanki stanowiska. 

Piknik Mleczny nie tylko pozwolił uczniom na ciekawą zabawę i wspólne spędzenie czasu, ale także promował zdrowy styl życia i świadome wybory żywieniowe. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników, degustacje miały wielkie powodzenie, zostawiając po sobie miłe wspomnienia oraz obietnice kolejnych smakowych przygód. 

Dziękujemy uczniom i wychowawcom za zaangażowanie i aktywny udział w pikniku oraz Mleczarni Wrzesińskiej za przekazane produkty.